Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki periton. Ancak bu iki periton mevzuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online alışbilgiş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-kâr siteleri midein eleştiri olan bu iki periton, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir. Her iki periton da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu kırmızda çağ çağ birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını az buçuk daha hevesliçalım ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması midein yapılan çalışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam çalımı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk artışı hizmetlemlerinin kâffesine denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka kıymetini artırmaya müteveccih bir çalışma olan SEM, müşteri kitlesini imar etmek açısından da olabildiğince önemlidir. Hatta SEM çalışmaları ile trafiğinizi yargılama ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çalışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çalışmalardır. SEM muayyen bir bütçe midein maruz reklamları kapsarken SEO çalışmaları muayyen anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde eylemek midein yapılan çalışmalardır. Elkızı, bu alınlaştırmayı az buçuk daha hevesliçalım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çalışmaları arasındaki başkalık; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret alınlığında, SEO’nun ise mideerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde örgülabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO midein en başta içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi midein yeni bir ödeme örgülmaz.

Bunun haricinde bir önemli başkalık da hızdır. SEM çalışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa süre içinde artırabilirsiniz. Bunun tersine SEO çalışmaları ise uzun soluklu çalışmalardır. SEO çalışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri etap etap yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama peritonı arasındaki bir özge önemli başkalık da doğallıktır. SEM çalışmaları ücretli reklam çalışmaları olduğu midein doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çalışmalarında bu mevki farklıdır. SEO çalışmaları daha katıksız icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir yoğunluk temizışı sağlamlar.

Bu iki periton, mideerik bakımından da çeşitleme gösterir. SEO çalışmalarındaki mideerikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çalışmalarında ise amaç daha ticari olduğu midein mideerikler SEO çalışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Ancak bu saymak değildir ki SEM mideerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki periton arasındaki mideerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha yerinde ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına gereğince ikisinden de faydalanılabilir.
Kırmızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Yoğaltıcı Davranışları: Dijital Dönüşümün Yükselişi kırmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Leave a Comment

Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al